Kdo se jen trochu zajímá o dění kolem flashových technologií, zajisté ví, že Microsoft (MS) má svého konkurenta v podobě SIlverlightu (SL).

Je naprosto zřejmé, že SL nepřináší žádná vylepšení, která by jednoznačně vedla k odklonu od Flashe(Flex Builderu).  Kdo používá MS nástroje, tomu bude bližší SL, ostatním mnohem lépe poslouží vývoj ve Flex Builderu. Bohužel je u nás marketingově silnější MS a tak všude kolem sebe slyšíme, jak je SL lepší a bůhví co ještě.

Musím se pokaždé pousmát, nad nějakou další skvělou novinkou v SL, kterou přitom ve Flashi(Flex Builderu) už dávno bereme jako samozřejmost. No a když je ten SL tak skvělý, proč jej MS nevyužívá i ve svých projektech? Proč po olympiádě společnosti, které s velkou slávou přenášeli video pomocí SL, opět přešli na flashovou platformu? Vypadá to na dalších několik let flamewaru Silverlight vs Flash(Flex), přičemž SL je zde v pozici toho, kdo se snaží prezentovat dávno funkční věci (ve flashi) za své naprosto skvělé a unikátní novinky :)

K tomuhle zamyšlení mě inspiroval následující článek: http://www.flashcomguru.com/index.cfm/2009/1/16/msnbc-new-video-player