Zpravodajský portál iDnes už od počátku zveřejňuje videa ve WMV formátu, což s sebou pro běžné užvatele nese různá úskalí (mě osobně se jejich "vychytaný" player objevuje až po několikerém kliknutí do "černé díry" v okně, a to nemám nijak restriktivně nastavený prohlížeč) .

O to více mne překvapilo, když jsem v sekci "Hobby" naleznul Flexový přehrávač pro flashová videa. Že by se konečně ledy pohnuly a i ten "nejdůvěryhodnější" portál přešel na jednoznačně lepší řešení videí, než měl dosud? Obávám se, že to asi tak jednoduché nebude, ale kdoví... Je ale škoda, že ani ten nový přehrávač nefuguje na 100%. Asi po minutě čekání na reklamu jsem se videa o příšerkách nedočkal :( Podobná situace se opakuje i u dalších videí, škoda. Je to mrzuté, protože takhle ostudně zpackané streamované video(teoreticky by to mělo ject přes rtmp) těžko přidá na prestiži flashe.

A ještě jedna poznámka k iDNESu. Poslední dobou mě vyskakuje error okno debug verze flashplayeru, což by samo o sobě nebylo neobvyklé, chyby se tu a tam objeví, ale zajímalo mě, o co se jedná. Po stažení 66kB flexového souboru a jeho dekompilaci jsem zjistil, že jediné, co tento soubor dělá, je volání JS funkce v HTML stránce (které mimochodem vyvolává zmíněnou chybu). Celkem zajímavé řešení, 66kB na jeden příkaz mi přijde jako docela velké plýtvání, ale možná se mýlím a má to nějaký hlubší význam...