Spíme, nebo jen necháváme plynout bez povšimnutí informace týkající se flashové technologie, které se objevují na českém webu? Nemělo by být jednou z našich funkcí větší popularizace flashové technologie jako takové?

Máme tady záslužné akce kolem české Adobe User Group , máme zde RSS agregátor od českých vývojářů, kteří jsou ochotni veřejně publikovat zajímavé články pro flashovou komunitu, to jsou všechno skvělé počiny. Uvedné zdroje a setkání jsou navštěvovány těmi, kteří se už rozhodli s flashovou technologií začít a nebo je něco spojuje s Adobe produkty ( grafika, video ...).

Co ale zbytek? Máme zájem o napravovávní pověsti flashové technologie mezi ostatními vývojáři? Máme zájem na tom, aby u pr článků konkurenčních technologií byly uváděny objektivní informace?

Jakmile se pod články objevují kritické komentáře, které vycházejí ze zkreslených informací, které navíc platily někdy před 6 lety, bez adekvátní reakce kohokoliv z flashové komunity, není to dobře.

Jakmile se na Lunixovém serveru, kde se dbá na open source řešení, objevují v sekci RIA několik měsíců články o Silverlightu (Flex Builder byl zmíněj jednou na začátku, aby se neřeklo) , je něco špatně.

Když je při rozhovoru s Java programátorem terčem posměchu ActionScript 3.0, je to chyba na straně toho programátora, nebo na naší straně - flashové komunity?

Nemůže toho naše komunita udělat více a výrazněji se angažovat v online médiích? Já si myslím že ano, odborníků zde máme celou řadu...