Videoplayer na IDnes.cz

Nejvýznamějším zástupcem v oblasti přehrávačů videa je přehrávač pro server IDnes.cz . Úkolem při jeho tvorbě byla především rychlost načítání, tedy co nejmenší velikost. Jak jsem už dříve psal , původní přehrávač byl poněkud těžkopádný, což bylo dané použitým Flex frameworkem.

Novější verze je vytvořená v samotném Flashi a pokud by se nemusely použít celkem tři sady vložených fontů, byla by výsledná velikost do 20kB.

Přehrávač pracuje jak v režium napojení na streamovací Flash Media server, tak i v režimu klasického přehrávání videa ze souborů či v takzvaném pseudo-streamingu, kdy je do jisté míry suplována serverovýnmi skripty role streamovacího serveru - uživatelé tak mohou i při klasickém progresivním přehrávání videa přeskakovat na zatím nestažené části videa.

Samozřejmostí je pak zakomponování nezbytné reklamy, která je jak ve formátu videí, tak i textová v podobě vyskakujících bannerů. Zde je možné zmínit i takovou funkční drobnost, kdy při zapnué blokaci reklam nedochází k výpadkům přehrávání videa, což se často u konkurečních přehrávačů stávalo.